Studené predjedlá zo zveriny

Hrušky so zverinovou penou

2 hrušky, 120g zverinovej peny, 40g, masla, 1/2dl šľahačkyy, sterilizované mandarínky, sušené slivky, orechy, soľ

Hrušky pozdĺžne prekrojíme a vyberieme jaderník. Na hrušky nanesiemeú zverinovú penu, pomocou cukrárskeho sáčku jemnú zverinovú penu, pripravenú  z masla, zverinovej poštiky, šľahačky, prípadne soli. Naplnenú hrušku ozdobíme mandarinkami, sušenou slivkou a orechom.

 

Paštika z kačacieho mäsa

400g kačacieho mäsa, 250g údeného bôčika, 150g slaniny, 1 väčšia cibuľa, 2 žemle, 2-3 žĺtka, 150g pečene (teľacia, alebo bravčová), 1dl šľahačky, soľ, paštikové korenie

Do hrnca vložíme na kocky nakrájanú slaninu a cibuľu, zľahka osmažíme a pridáme pokrájané kačacie mäso. Osolíme a okoreníme a a si 1/4 hodiy dusíme. Potom necháme túto zmes ochladnúť. Na mäsovom strojčeku zomelieme pečeň, vychladnutú zmes, žemľu namočenú v šľahačke, pridáme žĺtky a dochutíme. Plechovú formu vyložíme alobalom a tenkými plátkami údeného bôčiku. Do takto pripravenej formy vložíme paštikovú zmes a uzavrieme alobal. Do pekáča z časti naplneného vodou vložíme formu s paštikou, prikryjeme pokrievkou a varíme 1-1 1/4 hodiny pri teplote 80-85C. Hotovú paštiku necháme vychladnúť, vyklopíme a ozdobíme. Vhodným doplnkom môže byť jablko, citrusové ovocie, sušené slivky, orechy a pod.

 
Súhlas so súbormi cookie s Real Cookie Bannerom